°C

Międzyrzecz walczy ze smogiem

Fot. www.pixabay.com
 

Ponad sto mieszkań zostanie przyłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej w Międzyrzeczu. Właściciele lokali będą mogli zlikwidować piece na węgiel. Zapłacą mniej za ogrzewanie, zyska też środowisko.

– Mamy już niezbędne zgody i dokumentację, aby przyłączyć do lokali sieć z Zakładu Energetyki Cieplnej – informuje Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

 

 

Międzyrzecz ubiega się o unijną dotację na realizację tego programu. Niebawem wystąpi do urzędu marszałkowskiego z wnioskiem o dotację w wysokości 1 mln. zł. Szacuje się, że koszt przyłączenia budynków do sieci ciepłowniczej, wraz z instalacjami wewnętrznymi to suma dwóch milionów złotych. Różnica pokryta zostanie z budżetu gminy i przez właścicieli mieszkań.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku