°C

Burmistrz Szprotawy w areszcie

 

Poznański sąd aresztował na trzy miesiące burmistrza Szprotawy i dwie inne osoby podejrzane o łapownictwo i płatną protekcję – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prok. Anna Marszałek. Całą trójkę w środę zatrzymało CBA.

Burmistrz został wyprowadzony z urzędu z środę około południa. Dziś wiemy, że funkcjonariusze CBA zatrzymali go na gorącym uczynku. Z informacji przekazanych nam przez CBA wynika, że chodziło o żądanie pół miliona złotych łapówki w zamian za pomoc w nabyciu gminnej nieruchomości. Zatrzymano także osobę powołującą się na wpływy u burmistrza, która przyjęła pieniądze obiecując załatwienie transakcji. Trzecią zatrzymaną jest osoba, która podjęła się załatwienia sprawy u wojewódzkiego konserwatora zabytków w zamian za 200 tys. zł łapówki.

W środę agenci CBA byli nie tylko w szprotawskim urzędzie. Przeszukali też mieszkania podejrzanych, ich firmy oraz oddział jednego z banków.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty łapownictwa w związku z pełnieniem funkcji publicznej oraz płatnej protekcji. Są zagrożone odpowiednio karą do 12 oraz do lat 8 pozbawiania wolności.

Mirosław G. jest burmistrzem Szprotawy od ubiegłego roku. Wcześniej był przewodniczącym rady powiatu żagańskiego. Należy do zarządu wojewódzkiego PSL.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku