°C

Jest wniosek o powołanie komisarza w Nowej Soli

fot. Z. Bodnar
 

Maciej Jankowski ma zostać komisarzem w Nowej Soli. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że to jedyna rozpatrywana kandydatura. Powołanie komisarza jest konieczne, bo po 17 latach z funkcji prezydenta miasta zrezygnował Wadim Tyszkiewicz, decydując się na start w wyborach do senatu i zdobywając mandat.

Z naszych informacji wynika, że kandydatura Macieja Jankowskiego jest jedyną rozpatrywaną kandydaturą. Formalny wniosek w tej sprawie jest już opiniowany przez MSWiA. Komisarz będzie zarządzał nowosolskim samorządem do czasu przedterminowych wyborów. Odbędą się one najprawdopodobniej przed końcem roku.

Maciej Jankowski to były wieloletni przewodniczący zielonogórskiej Solidarności. W przeszłości był też posłem z ramienia AWS oraz burmistrzem Kożuchowa.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku