°C

Syn jest, drzewo posadzone, jeszcze dom…

Fot. UM Żary - Edyta Nawrot
 

W Żarach rodzice urodzonych w tym roku dzieci sadzili buki. A z nimi dziadkowie i urzędnicy. To pierwsza tego typu akcja w Żarach, będą kolejne. 

Wszystko w ramach akcji magistratu „Drzewa Młodych Żaran – posadź drzewo dla swojego dziecka”. Chodzi o dzieci urodzone w 2019 roku.

Każdy z buków został nazwany imieniem maleństwa. Gabrysia – tak nazwane drzewo posadzili dla swojej córki Aleksandra i Konrad Auchimowiczowie:

Nie tylko rodzice i miasto, ale i dziadkowie będą dbali o drzewa, tak jak Krystyna i Jan Talarscy. Przyszli, żeby:

Maciej Talarski, jak prawdziwy mężczyzna, spłodził syna, dziś zasadził drzewo na jego cześć, pozostała jeszcze budowa domu:

Rodzice urodzonych w tym roku dzieci, którzy nie skorzystali z okazji i nie zgłosili się do akcji mogą to nadrobić – będą kolejne nasadzenia. Wystarczy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Wypoczynku.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku