°C

Park Ryb w Skwierzynie

fot. Zbigniew Bodnar
 

Nietypowe miejsce od kilkunastu tygodni funkcjonuje w Skwierzynie nad Obrą.

Jest to pięknie urządzony Park Ryb z makietami – jak na razie kilku – gatunków ryb występujących w rzekach Obra i Warta. Skąd pomysł właśnie na Park Ryb?  Burmistrz Lesław Hołownia przypomina, że Skwierzyna przed wiekami  już była  osadą rybacką:

Wprawdzie urządzenie terenu Parku Ryb, ogrodzenie go, wybudowanie wiaty i budynku w zapleczem kuchennym kosztowało ponad 700 tysięcy złotych, ale – jak mówi burmistrz – warto było, bo z obiektu korzystają mieszkańcy, wodniacy czy wędkarze. Jest to także miejsce, gdzie dzieci mogą zapoznać się z makietami największych ryb śródlądowych:

300 tysięcy gmina Skwierzyna uzyskała dofinansowania z Programu Pojezierze Dobiegniewskie. Drugą część – około 400 tysięcy złotych, gmina pokryła z własnego budżetu.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku