°C

Kompas w Ośnie Lubuskim

fot. Ryszard Waldun
 

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ośnie Lubuskim realizuje projekt "Kompas" i jak podkreśla koordynator Piotr Romanowski- jego głównym celem jest wyposażenie młodych ludzi w wiedzę i doświadczenie potrzebne w życiu.

Zadaniem uczestników projektu jest zbieranie wspomnianych „kompasów” życiowych, które mają im posłużyć w podejmowaniu odpowiednich decyzji: Dlatego też prowadzący program przybliżają młodym ludziom kulisy różnych zawodów, poczynając od strażaków, poprzez rolników, mikro-przedsiębiorców, a nawet planowane są warsztaty dziennikarskie – dodaje Piotr Romanowski. Obecnie młodzież w ramach projektu i za zezwoleniem mec. Anny Synowiec, która startowała do Senatu, zebrali z terenu Ośna Lubuskiego jej banery wyborcze, którym dadzą nowe życie. Uszyją torby,wykonają ozdoby świąteczne i inne rzeczy, a za uzyskane pieniądze adoptują psa ze schroniska „Azorki”. Wychowawcy z ośrodka podkreślają, że ich pragnieniem jest, aby młodzież – opuszczając ośrodek – wiedziała jak kierować się w dobrym kierunku życiowym.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku