°C

Wojciech Tochman w zielonogórskim Norwidzie

WiMBP w Zielonej Górze
 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze zaprasza dziś na spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem, reporterem, autorem książek opowiadających m.in. o ludobójstwach w Rwandzie, Kambodży czy byłej Jugosławii.

Spotkanie odbędzie się w ramach dziewiątej edycji Festiwalu Literackiego „Proza Poetów”.

Jak podkreśla Andrzej Buck, dyrektor zielonogórskiego Norwida, Wojciech Tochman to jeden z najlepszych polskich reportażystów, spadkobierca takich twórców, jak Hanna Krall czy Ryszard Kapuściński:

 

Andrzej Buck zaznacza, że dzisiejsze spotkanie z Wojciechem Tochmanem to jedynie przedsmak tego, co czeka nas w listopadzie, w trakcie właściwej części 9. Festiwalu Literackiego „Proza Poetów”.

Tym razem tematami przewodnimi imprezy będą reportaże i kryminały. „Stąd też taki, a nie inny dobór autorów zaproszonych w tym roku do Zielonej Góry” – dodaje dyrektor zielonogórskiego Norwida:

 

Dodajmy, że gościem zielonogórskiego festiwalu „Proza Poetów” będzie w tym roku także znany dziennikarz i krytyk muzyczny Wojciech Mann, który przyjedzie do Zielonej Góry, aby porozmawiać z czytelnikami o książce o swoim ojcu.

Natomiast dzisiejsze spotkanie z Wojciechem Tochmanem rozpocznie się o godz. 18.00 w sali widowiskowej zielonogórskiego Norwida. Poprowadzi je nasz redakcyjny kolega Marek Starybrat. Wstęp, oczywiście, wolny.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku