°C

Były urzędnik oskarżony o przekroczenie uprawnień

fot. KWP Gorzów
 

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko b. urzędnikowi Zarządu Dróg Wojewódzkich. 55-latek, który był kierownikiem Obwodu Drogowego w Sulęcinie został oskarżony o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków, czym miał doprowadzić ZDW do start na ponad 100 tys. zł.

Jak poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy, w akcie oskarżenia zarzucono 55-latkowi, że w okresie od 2015-2017, kiedy nadzorował wykonywanie usług drogowych w podległym mu obwodzie, zlecał niektóre z nich swoim pracownikom lub osobom spoza ZDW, a nie firmie, która wygrała na nie przetarg i otrzymywała za to pieniądze. Chodziło m.in. o odśnieżanie dróg.

„W ten sposób ZDW stracił ponad 100 tys. zł, a korzyść uzyskiwał właściciel firmy. 62-letni przedsiębiorca został oskarżony o pomocnictwo w przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków przez urzędnika w celu osiągnięcia korzyści majątkowej” – powiedział Maludy.

Dodał, że oskarżonym w tej sprawie grozi od roku do 10 lat więzienia.

W toku śledztwa na poczet przyszłych kar policjanci zajęli majątki podejrzanych na łączną kwotę blisko 180 tys. zł. Urzędnik stracił pracę, a akt oskarżenia w tej sprawie został właśnie skierowany do Sądu Rejonowego w Sulęcinie.

Anonimowa informacja o podejrzeniu nieprawidłowości w sulęcińskim obwodzie wpłynęła do Zarządu Dróg Wojewódzkich w zeszłym roku. Kierownictwo instytucji zawiadomiło o tym policję.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku