°C

Wnioski suszowe do połowy listopada!

Fot. Pixabay
 

Poszkodowani przez suszę rolnicy mają więcej czasu na złożenie wniosków pomocowych.

Pierwotnie termin składania wniosków o wypłatę tzw. pomocy suszowej mijał z końcem października Ministerstwo Rolnictwa przedłużyło jednak ten termin o dwa tygodnie, czyli do 15 listopada.

– To dobra wiadomość dla wielu rolników, którzy jeszcze nie złożyli takiego wniosku – mówi Krzysztof Nowakowski, zastępca dyrektora lubuskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:

 

Krzysztof Nowakowski podkreśla, że pomoc suszowa dla rolników będzie zróżnicowana, w zależności od wielkości poniesionych strat, jak i rodzaju prowadzonej działalności:

 

Swój wniosek o przyznanie tzw. pomocy suszowej złożyli już m.in. Grażyna i Dariusz Suchodolscy, właściciele gospodarstwa rolnego w Stożnem koło Zielonej Góry. Jak przyznają, takie wsparcie to dla nich bardzo duża pomoc:

 

Dodajmy, że w województwie lubuskim najwięcej wniosków o wypłatę pomocy suszowej złożono, jak dotąd, w powiatach międzyrzeckim, gorzowskim i żagańskim. Najmniej w słubickim, żarskim i krośnieńskim.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku