°C

Dzień Seniora w gorzowskim ZUS

redakcja gorzowska
 

„Zdrowi, bezpieczni, aktywni” to hasło tegorocznych obchodów Dnia Seniora, które przygotował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W gorzowskim oddziale seniorzy mają okazję spotkania ze specjalistami z m.in. PFRON-u, Państwowej Inspekcji Handlowej, z Policją czy przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak mówi Monika Tomiczek, naczelnik wydziału organizacji ZUS w Gorzowie, Dzień Seniora w ZUS to wydarzenie cykliczne, organizowane co roku.

Dziś na pytania seniorów odpowiadał m.in. Kazimierz Szymański, rzecznik prasowy Państwowej Inspekcji Handlowej w Gorzowie.

Dla nas bardzo ważne jest uświadamianie seniorów, tak aby nie stawali się ofiarami oszustw – mówi sierżant sztabowy Magdalena Kleist z Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie. Dodaje także, że policja rusza z kolejną kampanią informacyjną.

Sami seniorzy mają sporo pytań do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dotyczą one nie tylko stanu zdrowia, ale też chociażby stażu pracy.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wychodzi naprzeciw seniorom i każdego dnia służy im pomocą – podkreśla Dariusz Obiegło, dyrektor gorzowskiego oddziału.

Najczęściej, seniorzy pytają w ZUS o nowe typy świadczeń. Mówi Jerzy Krzyżanowski, zastępca dyrektora do spraw świadczeń w gorzowskim oddziale.

Współcześni seniorzy to osoby, które chcą być bardzo aktywne i świadome swoich praw. Stąd możliwość pozyskiwania informacji choćby przez takie akcje jak dzisiejsza jest dla nich świetną okazją nie tylko do spotkania się, ale i do zdobywania wiedzy – mówi Sylwia Mizerska, animator, pracujący z seniorami w klubie przy ulicy Teatralnej.

Dodajmy, że tegoroczny Dzień Seniora został zorganizowany w gorzowskim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Rejonowym Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Szerszy materiał:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku