CSKA wyraźnie lepsze w Zielonej Górze od Stelmetu

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra przegrali we własnej hali z CSKA Moskwa 64:104 w meczu ligi VTB.

W pierwszej kwarcie zielonogórzanie dzielnie walczyli z najlepszym obecnie zespołem w Europie. W siódmej minucie meczu Stelmet nawet prowadził – 11:10. Ostatecznie pierwszą kwartę wygrała ekipa ze stolicy Rosji – 20:13.

W drugiej kwarcie słynni goście zaczęli odskakiwać naszej ekipie. CSKA dominowało i przewaga szybko zaczęła rosnąć. Po 15 min rywalizacji zielonogórzanie przegrywali 23:36, po pierwszej połowie – 34:51. Druga kwarta dla Rosjan – 31:21.

Trzecia kwarta była dość wyrównana i zakończyła się minimalnym zwycięstwem CSKA – 17:15, które prowadziło w meczu 68:49.

W ostatniej partii ekipa z Rosji osiągnęła już prowadzenie różnicą 30 pkt. Zielonogórscy koszykarze – pogodzeni z porażką nie walczyli już tak, jak chociażby w pierwszej kwarcie. Ostatnia część meczu dla CSKA – 36:15, a w całym meczu 104:64.

Punkty dla Stelmetu: Zyskowski 15, Radić 11, Thomasson 10, Meier 7, Hakanson, Zamojski i Ponitka – po 6, Gordon 3, Koszarek 0.