°C

Piły, sekatory i wielkie porządki w Parku Książęcym

Sprzątanie Parku Książęcego w Żaganiu, na zdjęciu Kinga Drewicz. Fot. Jan Mazur
 

To było wielkie oczyszczanie Parku Książęcego w Żaganiu. Za piły, grabie, sekatory chwyciło kilkadziesiąt osób z czterech województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Przyrodnicy, naukowcy, arboryści, mieszkańcy, miłośnicy Żagania, urzędnicy, architekci krajobrazu...

W sobotę, 20 października, odbyło się pierwsze Seminarium Parkowe pod nazwą „Park Górny-Wspólna Sprawa”.

Chodzi o bardziej zaniedbaną część Parku Książęcego, za Bobrem, od strony osiedla Moczyń.

Mówiła Agnieszka Kochańska, architekt krajobrazu z Zielonej Góry, a pracowali z nią również naukowcy, profesorowie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, dendrolog Przemysław Bąbelewski i agronom Marek Liszewski:

Adam Raciborski, organizator i prezes Stowarzyszenia na rzecz Dziedzictwa Książąt Żagańskich i Kurlandzkich tak mówi o zaangażowanych osobach:

Odlotowo”, bo takiego widoku prawdopodobnie mieszkańcy Żagania w górnym parku jeszcze nie widzieli.

Po całodniowym sprzątaniu zaplanowano podsumowanie akcji, wykład o ogrodnikach parku książęcego oraz koncert uczniów żagańskiej szkoły muzycznej.

Akcji patronuje również miasto i Lubuski Konserwator Zabytków.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku