°C

Kolejny dobry miesiąc dla lotniska w Babimoście

fot. Radio Zachód
 

We wrześniu lotnisko Zielona Góra-Babimost obsłużyło 4 287 pasażerów. To o prawie 2,6 tys. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku - poinformowało biuro prasowe zarządzającego lotniskiem Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” (PPL).

W komunikacie przekazano, że we wrześniu liczba operacji lotniczych w Babimoście przekroczyła 140; we wrześniu zeszłego roku było ich nieco ponad sto. Wówczas lotnisko obsłużyło 1 703 podróżnych.

„To kolejny miesiąc, w którym lotnisko Zielona Góra–Babimost zanotowało bardzo dobre wyniki. Niewątpliwie miała na nie wpływ zmiana w siatce połączeń rejsowych, które także zostały dopasowane do dalszych połączeń długodystansowych PLL LOT” – podano w komunikacie.

Od czerwca między Zieloną Górą a Warszawą Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały o podwojeniu rejsów. Wpłynęło to znacząco na liczbę pasażerów obsługiwanych na tym jedynym lubuskim lotnisku. Obecnie loty do stolicy są realizowane rano i wieczorem w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Zaś w środę i niedzielę oferowany jest jeden rejs dziennie. Ponadto wpływ na wyniki lotniska w Babimoście mają loty czarterowe, które są organizowane na zlecenie jednego z biur podróży w okresie wakacyjnym.

Od początku tego roku na lotnisku Zielona Góra-Babimost zrealizowano 1 387 operacji lotniczych, a z usług portu skorzystało 24 369 osób.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku