°C

Sekatory, grabie i do parku!

Fot. Jan Mazur
 

Wielkie oczyszczanie części górnej Parku Książęcego w Żaganiu szykują w sobotę miłośnicy Żagania, miasto, przyrodnicy i konserwatorzy zabytków. A na koniec – wykłady o parku i żagańskich ogrodnikach.

To będzie pierwsze Seminarium Parkowe pn. Park Górny-Wspólna Sprawa. Chodzi o bardziej zaniedbaną część parku, za Bobrem, od strony osiedla Moczyń.

– Celem jest przeprowadzenie prac pielęgnacyjno-porządkowych Parku Górnego, który jest częścią zespołu pałacowego książąt kurlandzkich i żagańskich rodu von Biron i de Talleyrand-Pèrigord – mówi Adam Raciborski, prezes Stowarzyszenia na rzecz Dziedzictwa Książąt Żagańskich i Kurlandzkich.

A wszystko pod okiem uniwersyteckich przyrodników z Wrocławia i architektów krajobrazu z Zielonej Góry.

W imprezę włączyło się miasto, do akcji zachęca rzeczniczka, Agnieszka Zychla:

 

Prelegentami będą Agnieszka Kochańska, architekt krajobrazu i Adam Raciborski, który opowie o ogrodnikach parku książęcego.

Akcji patronuje również Lubuski Konserwator Zabytków. 
Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku