°C

Trwa Festiwal Franciszka Liszta w Żaganiu

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Żaganiu, Bernard Maseli Fot. Jan Mazur
 

Trzecia odsłona Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Franciszka Liszta w Żaganiu już w najbliższą niedzielę, 20 października.

– To już szósta edycja festiwalu i przedostatni koncert – mówi dyrektor organizacyjny, Stanisław Piniuta.

Wisienką na torcie będzie koncert ostatni koncert, 27 października, z udziałem Haliny Frąckowiak, jednej z najbardziej popularnych wokalistek w naszym kraju, znaną choćby z przebojów „Papierowy księżyc” czy „Mały elf”. Piosenkarce towarzyszyć będą prof. Andrzej Chorosiński na organach oraz znany aktor teatralny i filmowy – Michał Chorosiński.

Organizatorami są Żagańskie Stowarzyszenie Muzyczne im. Haliny-Czerny Stefańskiej, miasto Żagań, Żagański Pałac Kultury. Na wszystkie wydarzenia w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w którym grał kiedyś właśnie sam Franciszek Liszt, wstęp bezpłatny.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku