°C

Wojskowa administracja świętowała w Zielonej Górze

Fot. A. Steciąg
 

W Zielonej Górze odbyły się dziś uroczyste obchody święta Terenowej Administracji Wojskowej.

W naszym regionie do organów administracyjnych polskiej armii należą Wojewódzki Sztab Wojskowy w Zielonej Górze oraz wojskowe komendy uzupełnień w Gorzowie, Zielonej Górze i Żaganiu.

– Nasze główne zadanie to uzupełnianie sił zbrojnych w czasie pokoju i konfliktów zbrojnych, a także promowanie Wojska Polskiego i służby w różnych jednostkach wojskowych – mówi płk Grzegorz Dyrka, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Zielonej Górze:

 

Podpułkownik Adam Kozar, komendant WKU w Zielonej Górze, podkreśla, że praca w organach Terenowej Administracji Wojskowej to bardzo ważna i odpowiedzialna służba:

 

Dodajmy, że na dzisiejszej uroczystości w zielonogórskiej Palmiarni gościli też przedstawiciele cywilnych instytucji współpracujących z terenową administracją wojskową w województwie lubuskim – m.in. przedstawiciele władz samorządowych, policji, straży pożarnej czy kuratorium oświaty.

Wśród zaproszonych gości był także prorektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Wojciech Strzyżewski, który chwalił współpracę z wojskiem w ramach tzw. Legii Akademickiej:

 

Dodajmy, że w terenowych oddziałach administracji wojskowej w naszym regionie, czyli w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Zielonej Górze oraz wojskowych komendach uzupełnień w Gorzowie, Zielonej Górze i Żaganiu, pracuje obecnie ok. 100 osób.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku