°C

Współfinansowanie filharmonii w Gorzowie pod znakiem zapytania

A.Dobosiewicz
 

Zarząd Województwa Lubuskiego podczas prac nad nowym budżetem rozpatrzy pomysł finansowania Filharmonii Gorzowskiej – mówił w Radiu Gorzów Tadeusz Jędrzejczak. Członek zarządu województwa z SLD zaznacza jednak, że szanse na współfinansowanie gorzowskiej instytucji przez urząd marszałkowski są niewielkie.

Przypomnijmy, w sierpniu stanowisko w tej sprawie sporządzone przez gorzowski PiS przyjęła rada miasta. W kampanii wyborczej list do marszałek województwa w tej sprawie wysłał kandydat PiS-u do sejmu Sebastian Pieńkowski. Dlatego dla Tadeusza Jędrzejczaka pomysł jest pomysłem czysto kampanijnym:

Urząd Marszałkowski finansuje działalność Filharmonii Zielonogórskiej, ale jest jej formalnym właścicielem. W przypadku gorzowski instytucji, właścicielem jest magistrat. Każdego roku – do prowadzenia filharmonii – miasto dokłada 6 milionów złotych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku