°C

Kto zainstalował kamerę w toalecie urzędu?

fot. Zbigniew Bodnar
 

W jednej ze służbowych damskich toalet Urzędu Miasta i Gminy w Witnicy (Lubuskie) ktoś zainstalował bezprzewodową kamerę z kartą pamięci. Znalazła ją jedna z pracownic. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja – poinformował w czwartek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Kamera była zamontowana pod umywalką damskiej toalety. Jej migające światełko zauważyła jedna z urzędniczek. We wtorek sprawa została zgłoszona policji.

Maludy przekazał, że śledczy ustalają, kto i kiedy zainstalował kamerę w toalecie, a także, czy zarejestrowane przez urządzenie treści były rozpowszechniane, np. za pośrednictwem internetu. Analizowany jest również materiał znajdujący się na karcie pamięci urządzenia.

Policjanci przesłuchali świadków, zabezpieczyli monitoring i sprzęt komputerowy należący do niektórych urzędników.

„Sprawa prowadzona jest z art. 191A Kodeksu karnego, który za utrwalanie wizerunku nagiej osoby bez jej zgody przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Sprawa jest więc poważna, nie mówiąc już o jej aspekcie moralnym”

– powiedział PAP Maludy.

O kamerze w witnickim urzędzie napisała w czwartek na swoim portalu „Gazeta Lubuska” (GL). Burmistrz Witnicy Dariusz Jaworski potwierdził jej, że w toalecie była zamontowana ukryta kamera.

„Sprawę prowadzi jednak teraz policja, w związku z tym nie udzielam na ten temat żadnych więcej informacji”

– powiedział cytowany przez GL Jaworski.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku