°C

Wracają pociągi Leszno – Wschowa – Głogów

fot. S. Kordyjalik
 

Mieszkańcy Wschowy mają powody do zadowolenia.. Po 10 latach przerwy znów uruchomiona zostanie linia kolejowa Leszno - Wschowa - Głogów. Dodatkowo, po zmianie rozkładu jazdy, uruchomione też zostanie połączenie ze Wschowy do Zielonej Góry!

Pierwsze pociągi z Leszna do Głogowa przez Wschowę wyjadą w trasę już w połowie grudnia.

– W sumie będzie to sześć par pociągów w jedną i drugą stronę – zarówno rano, jak i w godzinach popołudniowych – mówi Krzysztof Pawlak, dyrektor lubuskich Przewozów Regionalnych:

 

W oczekiwaniu na wznowienie połączeń kolejowych na trasie Leszno – Wschowa – Głogów, już w najbliższą sobotę będzie można sprawdzić, jak jeździ się pociągiem po nieużywanej przez 10 lat linii. Tego dnia lubuskie Przewozy Regionalne uruchomią bowiem „przedpremierowo” pociągi między Głogowem a Wschową i Lesznem.

Poza tym, spółka zaprasza też wszystkich chętnych na specjalną wycieczkę kolejową, która wyruszy w sobotę rano z Zielonej Góry do obu tych miast:

 

Dodajmy, że szczegółowe informacje na temat sobotniej wycieczki z Przewozami Regionalnymi, wraz z godzinami odjazdów z poszczególnych stacji, można znaleźć na stronie internetowej przewoźnika.

A nowy rozkład jazdy, w którym znajdzie się też połączenie Leszno – Wschowa – Głogów, wchodzi w życie 15 grudnia.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku