°C

Coraz więcej mebli i sprzętu AGD w śmieciach

Fot. Z arch. Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Marszowie
 

Segregujemy śmieci niestarannie – np. w workach z plastikiem można znaleźć papier, inne materiały. Problemem są też odpady wielkogabarytowe, czyli meble, sprzęt AGD - tych na wysypiskach jest coraz więcej.

Joanna Blinow z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Marszowie, które powstał w 2015 r. przy trasie Żagań-Żary mówi, że średnio jedna osoba wytwarza około 300 kg śmieci rocznie.

Do zakładu trafia też coraz więcej mebli i sprzętu, który poprzednim pokoleniom służył nawet przez całe życie:

Edukację trzeba zacząć od najmłodszych, dlatego Joanna Blinow i Agnieszka Michałowska prowadzą w zakładzie Ekoszkołę. To zajęcia teoretyczne i praktyczne dla grup zorganizowanych, adresowanych głównie do przedszkoli i szkół. Podczas wycieczki po zakładzie największe wrażenie na dzieciach robią: zapach oraz tony śmieci, te na wysypisku i segregowane.

Wizyta w Marszowie daje do myślenia. Zwłaszcza, kiedy stoi się przed wyborem – które produkty i sprzęt kupić, gdzie, jak zapakowane, i czy w ogóle jest to konieczne.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku