°C

Monika Pyrek w Zielonej Górze! Mistrzyni poprowadziła „Alternatywną lekcję w-f”

M.Noskowicz

Monika Pyrek - była lekkoatletka, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Europy i świata, uczestniczka igrzysk olimpijskich w skoku o tyczce - pojawiła się w Zielonej Górze. Mistrzyni bierze udział w projekcie pod nazwą "Alternatywne lekcje w-f".

Celem projektu jest przekonanie młodych ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez sport z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Kilkuset uczniów zielonogórskich szkół wzięło więc udział w niecodziennych lekcjach pokazowych. Młodzi ludzie byli zachwyceni tak nowatorskim podejściem do sportu.

Monika Pyrek przyznaje, że współcześnie sport można pokazać ciekawie głównie poprzez zabawę:

Dodajmy, że projekt realizowany jest w 30 polskich miastach i obejmuje ponad 12 tysięcy dzieci z klas 5-8. Patronem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Dłuższa rozmowa z Moniką Pyrek wkrótce w naszych programach sportowych. 

Maciej Noskowicz

Maciej Noskowicz
e-mail:
m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka