°C

Nauczyciele z odznaczeniami

fot:E.Kobelak
 

Blisko 300 lubuskich nauczycieli i pedagogów otrzymało dziś odznaczenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w teatrze imienia Juliusza Osterwy w Gorzowie.

– Już w szkole podstawowej bawiłam się w nauczycielkę – mówi Jolanta Świtała, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 7 w Gorzowie:

– Przed nauczycielami wciąż pojawiają się nowe wyzwania – mówi lubuska kurator oświaty Ewa Rawa:

Obecny na gali wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak dziękował nauczycielom za ich codzienną pracę. Podczas rozmowy z naszą reporterką dodał także, że wie, iż płace nauczycieli wciąż są za niskie, ta sytuacja z roku na rok będzie się jednak zmieniać:

Wręczone dzisiaj lubuskim pedagogom odznaczenia to Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Wieloletnią Służbę, medale Komisji Edukacji Narodowej, a także odznaczenia przyznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Lubuskie Kuratorium Oświaty.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku