°C

PiS wygrywa wybory parlamentarne

fot. TVP Info
 

Według wyników exit poll przeprowadzonych przez Ipsos w wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość uzyskało  43,6 proc. głosów; Koalicja Obywatelska – 27,4 proc.; Sojusz Lewicy Demokratycznej – 11,9 proc.; Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska – 9,6 proc., Konfederacja Wolność i Niepodległość – 6,4 proc.

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Ipsos: Prawo i Sprawiedliwość obejmie  239 mandatów; Koalicja Obywatelska –  130 mandatów; Sojusz Lewicy Demokratycznej – 43 mandaty; Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska –  34 mandaty, Konfederacja Wolność i Niepodległość – 13 mandatów. 

Frekwencja w niedzielnych wyborach do Sejmu i Senatu wyniosła 61,10 proc. – poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. PKW nie otrzymała sygnałów, które świadczyłyby o konieczności przedłużenia ciszy wyborczej.

Cztery lata temu w wyborach do parlamentu frekwencja wyniosła 50,92 proc.

Marek Ast – przewodniczący lubuskich struktur Prawa i Sprawiedliwości tak komentuje zwycięstwo swojego ugrupowania:

Szef lubuskich struktur Koalicji Obywatelskiej, Waldemar Sługocki o wynikach sondażowych:

Anita Kucharska-Dziedzic z Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej mówi, że partiom Wiosna, Razem i SLD opłaciło się pójść razem do wyborów:

W sztabie PSL po ogłoszeniu wyniku sondaży zapanowała radość:

Krystian Kamiński – nr 1 na liście Konfederacja Wolność i Niepodległość w regionie mówi o nastrojach panujących w sztabie wyborczym:

Europosłanka Elżbieta Rafalska z Prawa i Sprawiedliwości liczy, że wyniki wyborów przełożą się na 6 mandatów dla PiS w województwie lubuskim:

Dla posła koła Wolni i Solidarni – Jarosława Porwicha wynik sondażu jest optymistyczny:

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku