°C

Motyle rozdane!

fot. K.Rak
 

Marzena Wieczorek i Stanisław Sinkowski- to laureaci tegorocznej nagrody kulturalnej prezydenta Gorzowa. Statuetki Motyli wręczono podczas uroczystej Inauguracji Sezonu Kulturalnego 2019/2020 w Filharmonii Gorzowskiej.

W tym roku do nagrody kulturalnej zgłoszono 9 kandydatur. W wyborze laureatów prezydentowi pomaga kapituła, składająca się z autorytetów, specjalistów reprezentujących różne dziedziny kultury. Mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa:

Oboje nagrodzeni dostali statuetki autorstwa Andrzeja Moskaluka oraz nagrody finansowe. Marzena Wieczorek, gorzowska aktorka, do nagrody nominowana była po raz trzeci:

Drugim laureatem został Stanisła Sinkowski, kierownik działu archeologii Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta:

Podczas imprezy wręczono też medale i odznaczenia państwowe dla szczególnie zasłużonych w dziedzinie kultury. Jednym z odznaczonych został Dariusz Rymar, dyrektor Archiwum Państwowego w Gorzowie, który jednocześnie był członkiem kapituły gorzowskich „Motyli”:

Nagroda jest przyznawana od 1999 roku.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku