°C

Na co większa dotacja

Pixabay
 

Wśród samorządów powiatu nowosolskiego trwa dyskusja na co wydać, większą o 4 miliony złotych, dotację na budowę trasy rowerowej. Pierwotnie dofinansowanie wynosiło 11 milionów złotych,a resztę, czyli 6 milionów złotych miały dołożyć samorządy pięciu gmin i powiat. Obecnie sytuacja finansowa zmieniła się, a zaoszczędzone środki gminy mogą zainwestować na własne cele.

– Chciałabym połączyć ścieżkę nowosolską z zielonogórską – powiedziała Barbara Wróblewska burmistrz Otynia:

 
 
– Za dodatkowe środki chciałbym połączyć naszą ścieżkę z drogą do Żagania i wybudować dodatkowy parking dla rowerzystów – powiedział Paweł Jagasek burmistrz Kożuchowa.
 
 
-Ścieżka kończy się w lesie, na granicy powiatów nowosolskiego i wolsztyńskiego, dlatego chciałbym umożliwić dojazd do trasy mieszkańcom pobliskich wsi – powiedział Henryk Matysik wójt Kolska.
 
 
Nowa trasa rowerowa, na nieczynnej już linii kolejowej, ma prawie 50 kilometrów długości, a jej budowa kosztowała 17 milionów złotych. Uroczyste otwarcie ścieżki odbędzie się na początku listopada.

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku