°C

Uwaga piesi na drogach

fot. J. Życzkowski
 

Dane policji przerażają.

Statystycznie co 5 wypadek na lubuskich drogach jest z udziałem pieszego. Od początku tego roku już 15 wypadków, 2 osoby zginęły a 13 doznało obrażeń ciała.

W ubiegłym roku w Lubuskiem doszło do 123 wypadków z udziałem pieszych, 18 osób zginęło, 105 zostało rannych. Połowa tych zdarzeń – na przejściach dla pieszych.

Lubuska drogówka zaplanowała na najbliższe tygodnie cykliczne akcje, których celem jest poprawa bezpieczeństwa właśnie pieszych. 

Nasza prośba, by wieczorem czy z rana  używać elementów odblaskowych, zakładać kamizelki albo dać znać kierowcy latarką czy telefonem. Życie i zdrowie mamy jedno!


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku