°C

Tyle drzew, ile urodzeń

Fot. Barbara Buczek

60 posadzonych drzew, a każde nazwane imieniem nowo narodzonego mieszkańca gminy wiejskiej Żagań. Dziś w Bożnowie tak obchodzono Światowy Dzień Drzewa.

Sadzenie drzew to wspólna akcja nadleśnictwa Krzystkowice i gminy wiejskiej Żagań. Lipy będą rosły na terenie szkoły i przedszkola w Bożnowie.

Sadzili je rodzice urodzonych w tym roku dzieci z terenu gminy, przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, urzędnicy i leśnicy.

Pierwsze drzewo zasadziła Anna Makowska – wraz z urodzonym w lipcu synkiem Aleksandrem oraz wójtem Leszkiem Ochrymczukiem i Jackiem Wojcińskim z nadleśnictwa Krzystkowice:

Wydarzeniom towarzyszyły występy dzieci z przedszkola i szkoły w Bożnowie i to one również będą opiekować się drzewami, pod okiem nauczycieli i dyrektor Małgorzaty Gogol:

Iwona Koteczka ze Starej Koperni twierdzi, że takimi działaniami możemy zatrzymać katastrofę ekologiczną:

Jak dodał Jacek Wojciński z nadleśnictwa, nie przypadkiem wybrano lipę – to drzewo miododajne i lecznicze.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.