°C

Tyle drzew, ile urodzeń

Fot. Barbara Buczek
 

60 posadzonych drzew, a każde nazwane imieniem nowo narodzonego mieszkańca gminy wiejskiej Żagań. Dziś w Bożnowie tak obchodzono Światowy Dzień Drzewa.

Sadzenie drzew to wspólna akcja nadleśnictwa Krzystkowice i gminy wiejskiej Żagań. Lipy będą rosły na terenie szkoły i przedszkola w Bożnowie.

Sadzili je rodzice urodzonych w tym roku dzieci z terenu gminy, przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, urzędnicy i leśnicy.

Pierwsze drzewo zasadziła Anna Makowska – wraz z urodzonym w lipcu synkiem Aleksandrem oraz wójtem Leszkiem Ochrymczukiem i Jackiem Wojcińskim z nadleśnictwa Krzystkowice:

Wydarzeniom towarzyszyły występy dzieci z przedszkola i szkoły w Bożnowie i to one również będą opiekować się drzewami, pod okiem nauczycieli i dyrektor Małgorzaty Gogol:

Iwona Koteczka ze Starej Koperni twierdzi, że takimi działaniami możemy zatrzymać katastrofę ekologiczną:

Jak dodał Jacek Wojciński z nadleśnictwa, nie przypadkiem wybrano lipę – to drzewo miododajne i lecznicze.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku