°C

W szpitalu w Torzymiu o rehabilitacji chorych na choroby płuc

Zbigniew Bodnar
 

Szpital Pulmonologiczny w Torzymiu chciałby rozszerzyć oddział rehabilitacji osób, które były operowane z powodu choroby płuc.

Placówka ta od lat specjalizuje się w leczeniu chorób płuc i chciałaby wykorzystać swoje doświadczenie, kadrę medyczna oraz – zdaniem prezes szpitala Katarzyny Lebiotkowskiej – znakomite warunki klimatyczne:

A rak płuc jest największym zabójcą – mówi Janusz Wójcik, zastępca kierownika Kliniki Piersiowej i Transplantacji Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Umieralność jest ponad osiemdziesięcio – procentowa. Duże szanse na przeżycie mają osoby u których dokonano operacji, ale to i tak jest grupa około czterdziestu procent, która od operacji przeżyje więcej niż 5 lat. Największe zaś szanse na przeżycie ponad 5 lat, mają osoby u których we wczesnym stadium wykryto raka płuc:

Zdaniem uczestników niedawnej konferencji poświęconej chorobom płuc, jaka odbyła się w Torzymiu, potrzebne są trzy rzeczy: decyzja o stworzeniu czy rozszerzeniu oddziału, pieniądze i zapewnienie kadry medycznej.

lebiotkowska katarzyna prezes szpitala w torzymiu Polskie Radio Zachód 28 maja 2020

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku