°C

SONDAŻ: 77 proc. Polaków uważa, że wybory wygra PiS

Fot. Wikipedia

W przedwyborczym sondażu CBOS zapytał respondentów o ich preferencje dotyczące wyniku wyborów parlamentarnych, czyli o to, czyje rządy przez kolejne cztery lata – z ich osobistego punktu widzenia - będą najlepiej służyły Polsce. Zbadano także intuicje badanych co do przewidywanego wyniku wyborów.

Według przekonania ponad dwóch piątych (43%) uprawnionych do głosowania najlepiej by było, żeby przez kolejną kadencję władzę w Polsce sprawowało Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami.

Jedna trzecia (34%) dorosłych Polaków ma odmienne zdanie w tej sprawie i wolałaby, by obóz polityczny obecnie sprawujący władzę przegrał wybory i by przez kolejną kadencję rządziła opozycja.

Niespełna jedna piąta (18%) badanych deklaruje obojętność wobec tego, kto będzie rządził Polską przez kolejne cztery lata, dalsza jedna dwudziesta (5%) nie interesuje się zaś polityką i nie ma wyrobionego zdania w tej kwestii.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.