°C

Żółty i pomarańczowy to jego kolory

Fot. Centrum Kultury
 

Panagiotis Karagiorgis – dziś mieszkańcy Żagania mogli bliżej poznać twórczość greckiego artysty, który od lat mieszka w tym mieście.

Choć Panagiotis Karagiorgis od lat jest doskonale znany w Żaganiu, jego twórczość i osoba wciąż budzą zainteresowanie. Jego rodzice byli Grekami, ale urodził się w Legnicy. Kiedy miał 15 lat, rodzina powróciła do Grecji. Tam właśnie poznał swoją przyszłą żonę, Polkę, żaganiankę. Dziś, podczas spotkania, malarz mówił niewiele, ze względu na chorobę, dlatego całą opowieść o jego życiu przedstawiła Grażyna KulejZwiernik:

Stanisławie Szczepanik, która pisze wiersze i piosenki, prowadzi zespół „Pod Różą”, bliska jest twórczość Panagiotisa Karagiorgisa:

Prace artysty można zobaczyć w galeriach w Grecji, we Wrocławiu, Legnicy, w Żarach, w Żaganiu i w wielu prywatnych domach. Dzisiejsze spotkanie odbyło się w ramach Żagańskiego Tygodnia Seniora.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku