°C

Żółty i pomarańczowy to jego kolory

Fot. Centrum Kultury

Panagiotis Karagiorgis – dziś mieszkańcy Żagania mogli bliżej poznać twórczość greckiego artysty, który od lat mieszka w tym mieście.

Choć Panagiotis Karagiorgis od lat jest doskonale znany w Żaganiu, jego twórczość i osoba wciąż budzą zainteresowanie. Jego rodzice byli Grekami, ale urodził się w Legnicy. Kiedy miał 15 lat, rodzina powróciła do Grecji. Tam właśnie poznał swoją przyszłą żonę, Polkę, żaganiankę. Dziś, podczas spotkania, malarz mówił niewiele, ze względu na chorobę, dlatego całą opowieść o jego życiu przedstawiła Grażyna KulejZwiernik:

Stanisławie Szczepanik, która pisze wiersze i piosenki, prowadzi zespół „Pod Różą”, bliska jest twórczość Panagiotisa Karagiorgisa:

Prace artysty można zobaczyć w galeriach w Grecji, we Wrocławiu, Legnicy, w Żarach, w Żaganiu i w wielu prywatnych domach. Dzisiejsze spotkanie odbyło się w ramach Żagańskiego Tygodnia Seniora.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.