°C

Radni podjęli uchwałę. Most w Cigacicach zostanie wyremontowany!

fot. M. Czechowska
 

Przy 18 głosach „za” rada miasta podjęła uchwałę w sprawie współdziałania z powiatem w sprawie remontu mostu w Cigacicach. Oznacza to, że lada moment ruszy proces inwestycyjny.

Dla mieszkańców Cigacic i okolicznych miejscowości to bardzo dobra wiadomość. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja na temat zasad finansowania i sposobu realizacji inwestycji.

Poseł Jerzy Materna, który zorganizował 12 mln zł z puli rządowej podkreślił, że dzisiejsze głosowanie możliwe było dzięki współdziałaniu z prezydentem Januszem Kubickim i władzami starostwa:

Prezydent Janusz Kubicki podkreślił, że inwestycja może ruszyć dzięki porozumieniu ze starostwem i rządowym pieniądzom:

Poprzedni remont został przeprowadzony ponad 30 lat temu. Jutro o godz. 14.00 sesja rady powiatu, podczas której zostanie podjęta uchwała w sprawie remontu mostu wspólnie z miastem Zielona Góra.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku