°C

Warsztaty dla lekarzy w Szpitalu Uniwersyteckim

Fot. Zofia Popielecka
 

W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze odbywają się kilkudniowe warsztaty dla lekarzy.

Zielonogórscy specjaliści pokazują lekarzom z innych krajów najnowocześniejsze metody endoskopowego leczenia kamicy u dzieci.

Adam Haliński, urolog w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze, mówi, że w tej chwili szpital może pochwalić się nowoczesnym sprzętem, który umożliwia szybka diagnozę i leczenia najmłodszych pacjentów:

 

Andrzej Haliński, urolog i chirurg w zielonogórskim szpitalu, podczas warsztatów wykonuje pokazowe zabiegi. Lekarz zaznacza, że warsztaty tego typu są jedynymi w kraju:

 

Andrzej Haliński dodaje, że kamica nerkowa w ostatnim czasie coraz częściej występuje u dzieci, powody zachorowań mogą być róże:

 

Przypomnijmy, że w warsztatach biorą udział specjaliście z Czech, Egiptu, Belgii i Nikaragui.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku