°C

Uwaga na błędy przy rozliczaniu dotacji

Fot. Pixabay.com
 

Jak uniknąć nieprawidłowości w realizacji i rozliczaniu projektów unijnych, aby nie być posądzonym o karane nadużycia finansowe? Tego można się było dziś dowiedzieć na specjalnej konferencji zorganizowanej w Zielonej Górze.

Jak podkreśla Łukasz Cekała z firmy zajmującej rozliczaniem projektów unijnych, temat jest istotny, ponieważ coraz częściej zdarza się, że beneficjenci różnego rodzaju funduszy mają problemy z prawidłowym rozliczeniem dotacji:

 

Jedną z uczestniczek dzisiejszej konferencji była Emilia Frąckowiak, kierowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszczewie, która przyznaje, że rozliczanie funduszy unijnych nie należy do najłatwiejszych i warto się dowiedzieć, jak unikać niepotrzebnych błędów:

 

Na konferencji poświęconej nieprawidłowościom i nadużyciom przy rozliczaniu funduszy unijnych pojawili się dziś także przedstawiciele Uniwersytetu Zielonogórskiego, który otrzymuje tego typu dotacje na wielomilionowe projekty.

– Przy ich rozliczaniu zawsze ktoś może popełnić jakiś błąd, dlatego warto wiedzieć, jak tego uniknąć – mówi prof. Andrzej Pieczyński, prorektor zielonogórskiej uczelni:

 

Przypomnijmy, że tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego beneficjenci z województwa lubuskiego mają do wykorzystania w tym rozdaniu ponad 440 mln euro. Do tej pory podpisano już ponad 600 umów na dofinansowanie różnego rodzaju projektów na kwotę przekraczającą 2 miliardy złotych. Do wydania i rozliczenia jest jeszcze drugie tyle.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku