°C

Uwaga na błędy przy rozliczaniu dotacji

Fot. Pixabay.com

Jak uniknąć nieprawidłowości w realizacji i rozliczaniu projektów unijnych, aby nie być posądzonym o karane nadużycia finansowe? Tego można się było dziś dowiedzieć na specjalnej konferencji zorganizowanej w Zielonej Górze.

Jak podkreśla Łukasz Cekała z firmy zajmującej rozliczaniem projektów unijnych, temat jest istotny, ponieważ coraz częściej zdarza się, że beneficjenci różnego rodzaju funduszy mają problemy z prawidłowym rozliczeniem dotacji:

 

Jedną z uczestniczek dzisiejszej konferencji była Emilia Frąckowiak, kierowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszczewie, która przyznaje, że rozliczanie funduszy unijnych nie należy do najłatwiejszych i warto się dowiedzieć, jak unikać niepotrzebnych błędów:

 

Na konferencji poświęconej nieprawidłowościom i nadużyciom przy rozliczaniu funduszy unijnych pojawili się dziś także przedstawiciele Uniwersytetu Zielonogórskiego, który otrzymuje tego typu dotacje na wielomilionowe projekty.

– Przy ich rozliczaniu zawsze ktoś może popełnić jakiś błąd, dlatego warto wiedzieć, jak tego uniknąć – mówi prof. Andrzej Pieczyński, prorektor zielonogórskiej uczelni:

 

Przypomnijmy, że tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego beneficjenci z województwa lubuskiego mają do wykorzystania w tym rozdaniu ponad 440 mln euro. Do tej pory podpisano już ponad 600 umów na dofinansowanie różnego rodzaju projektów na kwotę przekraczającą 2 miliardy złotych. Do wydania i rozliczenia jest jeszcze drugie tyle.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.