°C

Sondaż „GL”: PiS przed KO

Dane: sondaż przeprowadzony w dn. 30 września - 3 października 2019 r. na zlecenie dzienników należących do Grupy Polska Presse
 

Wybory sejmowe w okręgu lubuskim wygra Prawo i Sprawiedliwość przez Koalicją Obywatelską. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż Gazety Lubuskiej.

Prawo i Sprawiedliwość za tydzień może liczyć w okręgu nr 8 na 38,6 proc. głosów. Druga byłaby Koalicja Obywatelska z wynikiem 36,3 proc. Swoich przedstawicieli w sejmie miałby też komitet Sojuszu Lewicy Demokratycznej z wynikiem na poziomie 16,9 proc.

Takie wskazania oznaczały by po pięć mandatów poselskich dla PiS i KO oraz dwa dla SLD.

Polskie Stronnictwo Ludowe może liczyć na 5 proc. głosów, a Konfederacja Wolność i Niepodległość na 3,2 proc.

Sondaż został przeprowadzony między 30 września, a 3 października. Wybory parlamentarne odbędą się w następna niedzielę.

Podobne analizy publikują dziś wszystkie regionalne gazety należące do Polska Presse Grupy. Wynika z nich, że Koalicja Obywatelska może liczyć na wygraną jedynie w dwóch województwach: Pomorskim i Zachodniopomorskim. W pozostałych wygra Prawo i Sprawiedliwość. 

źródło: gazetalubuska.pl

d67dd783 53db 4de3 b77d 29ef2756da32 Polskie Radio Zachód 2 lipca 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku