°C

Kobiety wracają na gorzowską porodówkę

Zdj. Szpital
 

Gorzowski szpital chwali się rekordowa liczbą przyjętych porodów. Jeszcze do niedawna gorzowianki narzekały na warunki na naszej porodówce i wybierały często szpitale w pobliżu Gorzowa. Lecznica zapewnia, że ten trend się odwraca. W niedzielę 29 września na świat przyszło tysięczne w tym roku dziecko urodzone w gorzowskim szpitalu. Wrzesień pod względem liczby porodów był rekordowy nie tylko w tym roku,  ale całej 30-letniej historii szpitala.

Mówi prezes szpitala, Jerzy Ostrouch:

– Zwiększona liczba porodów może być spowodowana wdrożonym przez nas niedawno programem „KOC” – dodał prezes:

Dotąd tysięczny poród w gorzowskim szpitalu do tej pory zawsze odbywał się w październiku. A miesięcznie na bloku porodowym witano niewiele ponad 100 dzieci w miesiącu. W minionym miesiącu w naszym szpitalu na świat przyszło 139. Nieco mniej – 121 porodów- odnotowano w lipcu. 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku