°C

Grzybowe żniwa trwają! Radzimy jak zbierać [WIDEO]

pixabay.com
 

Grzyby obrodziły. Dziś, mimo złej pogody, przy drogach prowadzących przez kompleksy leśne, można zauważyć dużą liczbą samochodów, którymi przyjechali grzybiarze. Urodzaj grzybów potwierdzają także leśnicy.

– Obawialiśmy się, że po dużej suszy grzyby mogą nie obrodzić, ale ostatnie deszcze zmieniały sytuację – mówi Janusz Rogala, nadleśniczy z Gubina.

Nadleśniczy z Gubina informuje, że Polacy chętnie zbierają też grzyby po drugiej stronie granicy, gdzie nie jest to popularne. Janusz Rogala przypomina jednak, że niemieckie przepisy dopuszczają jednorazowy zbiór grzybów w wielkości 5 kilogramów. Nadmiar karany jest mandatem.

Poradnik grzybiarza

Zbieranie grzybów to pozornie prosta rzecz. Wystarczy wybrać las i być spostrzegawczym, by mieć udane zbiory. Otóż, nic bardziej mylnego. Kierując się pewnymi zasadami, sprawimy, że nasze grzybobranie będzie bezpieczne dla naszego zdrowia i przyjazne przyrodzie.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku