°C

Optymistka w szpitalu

Zdj. WZSW
 

Spotkanie autorskie Adriany Szklarz, która od 10 lat żyje z przeszczepionym męskim sercem, odbyło się w gorzowskim szpitalu. Adriana Szklarz wydała kolejną książkę, tym razem poświęconą chorobom serca. Wbrew powszechnej opinii, to nie nowotwory są główną przyczyną śmierci wśród kobiet. Odpowiadają za nie choroby niedokrwienne serca.

 Co ważne, kobiece serce choruje inaczej niż serce mężczyzny. Daje też inne objawy. – Przy zawale mięśnia sercowego u kobiet często mamy do czynienia z nietypowymi lokalizacjami bólu. Niepokojący może być ból między łopatkami, pod łukiem żebrowym czy w nadbrzuszu. Mogą też pojawić się dolegliwości przypominające grypę – mówiła Anna Szulowska, kardiolog z gorzowskiego szpitala.

Specjaliści przekonują, że każdy powinien zadbać o swoje serce. Wystarczy stosować zbilansowaną i bogatą w różnorodne składniki dietę i do codziennego nawyku wprowadzić aktywność fizyczną dostosowaną do wieku . trzeba też rzucić palenie i unikać innych używek. Premiera i promocja książki Adriany szklarz Optymistka – poradnik pozytywnego myślenia w chorobach serca kobiet – rozpoczyna obchody Światowego Dnia Serca.

Jego kolejnym akcentem będzie 9. edycja Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi zaplanowana jutro w podgorzowskim Bogdańcu.

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku