°C

Błękitne paliwo już w Dobiegniewie

foto: Adam Król
 

W Dobiegniewie oficjalnie  oddano do użytku pierwszą w województwie lubuskim stację regazyfikacji skroplonego gazu LNG, co spowodowało, że gaz ziemny pojawił się w Dobiegniewie.

– To efekt programu inwestycyjnego Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o., który ma na celu zwiększenie dostępności odbiorców do ekologicznego paliwa -mówi Marian Żołyniak prezes Polskiej Spółki Gazownictwa

Kilkanaście gmin w naszym województwie czeka jeszcze na gazyfikacje – mówi Władysław Dajczak Wojewoda Lubuski

– Wiele lat czekaliśmy na gaz, który będzie miał duży wpływ na rozwój gminy – mówi Sylwia Łaźniewska , burmistrz Dobiegniewa.


Pierwszymi odbiorcami gazu będą dobiegniewskie placówki oświatowe i samorządowe, a w przyszłości po dokończeniu budowy sieci gazowej przyłączeni zostaną mieszkańcy. Koszt inwestycji na terenie gminy Dobiegniew wyniósł prawie 3 mln zł.

⬆️ Fot. PAP/Lech Muszyński

Relacja w Popołudniówce RZ


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku