°C

Falubaz wygrał, ale medalu nie zdobył. Włókniarz z brązem

fot. Jacek Białogłowy

Żużlowcy Stelmetu Falubazu nie odrobili 24-punktowej straty do Włókniarza Częstochowa i zakończyli sezon 2019 na czwartym miejscu. Zielonogórzanie pokonali częstochowian w rewanżowym meczu o brąz, ale tylko 45:44.

Przypomnijmy, że przed tygodniem Falubaz przegrał w Częstochowie aż 33:57. Ponadto w rewanżu na W69 menadżer Adam Skórnicki nie mógł w niedzielę skorzystać z usług Martina Smolinskiego i zmuszony był wstawić do składu nieobjeżdżonego Sebastiana Niedźwiedzia.

Pierwszy bieg Włókniarz wygrał 4:2, ale potem całkiem dobrze prezentowali się zielonogórzanie. Falubaz prowadził po czterech gonitwach 16:8, zwyciężając podwójnie w drugim i czwartym wyścigu. Szósty bieg Włókniarz wygrał nietypowo, bo tylko 3:2, ale to dlatego, że wyścigu nie ukończyli Miedziński i Dudek. Było 21:14 dla Falubazu

Ósmy bieg podwójnie wygrał Włókniarz, zbliżył się na 22:25 i do zdobycia brązu. Przed biegami nominowanymi natomiast Falubaz prowadził 41:36, aby ostatecznie zwyciężyć 45:44.

Punkty dla Falubazu: Vaculik 9+1, Niedżwiedź 0, Protasiewicz 6+1, Jensen 11, Dudek 6+1, Pawliczak 6+1, Krakowiak 7+2, Tonder ns.

Punkty dla Włókniarza: Madsen 13+1, Przedpełski 7+1, Miedziński 1+1, Lindgren 10, Zagar 11+1, Miśkowiak 0, Gruchalski 2, Dróżdż ns.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.