°C

„Jesień w Gliśnie”

redakcja gorzowska

„Jesień w Gliśnie” to hasło XVIII Targów Rolniczych, które odbywają się dzisiaj na terenie Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gliśnie, tuż za Lubniewicami. To cykliczna impreza, która organizowana jest dwa razy w roku – w maju i we wrześniu.

Prezentują się na niej zarówno rolnicy, producenci żywności, koła gospodyń wiejskich i rzemieślnicy. Pogoda nam dopisała, warto więc wspólnie z nami spędzić niedzielę – mówi komisarz targów, Grzegorz Ziołek.

Tego typu imprezy służą nie tylko do zaprezentowania oferty handlowej naszych rolników i producentów, ale też sprzyjają podsumowaniom sezonu – mówi Krzysztof Roślik, komisarz do spraw targów rolniczych w Lubuskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Kalsku.

Jednym z wystawców, którego produkty są zarejestrowane na ministerialnej liście produktów tradycyjnych, jest producent wyborów wędliniarskich. Mówi Miłosz Motyka.

W Gliśnie wystawiają się też producenci z Gorzowa. Mówi Kazimierz Hanuszkiewicz, prezes Gorzowskiego Stowarzyszenia Sadowników i Warzywników.

Efekty swojej pracy na stoiskach prezentują także panie z kół gospodyń wiejskich. Mówią Krystyna Kisielewicz i Zofia Wierzbińska z Koła Gospodyń Wiejskich w Gliśnie.

Odwiedzających i kupujących nie brakuje.

Dodajmy, że na co dzień Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego m.in. pomaga rolnikom i gospodarzom w pisaniu wniosków o unijne dofinansowania, ale nie tylko. Staramy się też zachęcać, aby ze wsi nie uciekali młodzi i chcieli przejmować gospodarstwa po rodzicach – wyjaśnia dyrektor Roman Fraszczyk.

Targi rolnicze w Gliśnie można odwiedzać do godziny 16.00. Kolejna taka okazja będzie dopiero w maju przyszłego roku.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.