°C

Lubuscy politycy o polityce fiskalnej

Lubuskie Forum Radia Zachód

Prezydent i premier podpisali Pakt dla przedsiębiorców. Zawiera konkretne rozwiązania dla firm, głównie małych i średnich. Stawkę podatkową zmniejszono z 18 do 17 procent, do 3 tysięcy złotych wzrosły koszty uzyskania przychodów. Wcześniej m.in. zlikwidowano PIT dla osób do 26 roku życia i obniżono podatek CIT.Dziś o polityce podatkowej ostatnich czterech lat rozmawiali goście Lubuskiego Forum Radia Zachód.

Radosław Wróblewski z PO zauważał, że pojawiły się nie tylko ulgi, ale i obciążenia:

Marek Surmacz z Prawa i Sprawiedliwości mówił, że dziś jesteśmy w sytuacji przeprowadzenia i utrwalenia ogromnych transferów społecznych:

Jolanta Fedak z PSL pozytywnie wypowiadała się o programach 500+, które poprawiły sytuację Polaków. Jeśli chodzi o obniżkę PIT, to jej zdaniem dopiero czas pokaże, jak rozwija się sytuacja:

– Pieniądze przez różne programy trafiają bezpośrednio do Polaków – mówił Jarosław Porwich, przedstawiciel Wolnych i Solidarnych:

Stanisław Iwan z Porozumienia dostrzega w polityce 4 ostatnich lat konkretną strategię:

Nasi goście rozmawiali też dziś m.in. o sprawie odszkodowań za straty Polski poniesione w wyniku II wojny światowej.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.