°C

Lubuscy politycy o polityce fiskalnej

Lubuskie Forum Radia Zachód
 

Prezydent i premier podpisali Pakt dla przedsiębiorców. Zawiera konkretne rozwiązania dla firm, głównie małych i średnich. Stawkę podatkową zmniejszono z 18 do 17 procent, do 3 tysięcy złotych wzrosły koszty uzyskania przychodów. Wcześniej m.in. zlikwidowano PIT dla osób do 26 roku życia i obniżono podatek CIT.Dziś o polityce podatkowej ostatnich czterech lat rozmawiali goście Lubuskiego Forum Radia Zachód.

Radosław Wróblewski z PO zauważał, że pojawiły się nie tylko ulgi, ale i obciążenia:

Marek Surmacz z Prawa i Sprawiedliwości mówił, że dziś jesteśmy w sytuacji przeprowadzenia i utrwalenia ogromnych transferów społecznych:

Jolanta Fedak z PSL pozytywnie wypowiadała się o programach 500+, które poprawiły sytuację Polaków. Jeśli chodzi o obniżkę PIT, to jej zdaniem dopiero czas pokaże, jak rozwija się sytuacja:

– Pieniądze przez różne programy trafiają bezpośrednio do Polaków – mówił Jarosław Porwich, przedstawiciel Wolnych i Solidarnych:

Stanisław Iwan z Porozumienia dostrzega w polityce 4 ostatnich lat konkretną strategię:

Nasi goście rozmawiali też dziś m.in. o sprawie odszkodowań za straty Polski poniesione w wyniku II wojny światowej.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku