°C

Elżbieta Polak: Nie pomyślałam…

fot. Facebook

Po ogólnej krytyce happeningu „Nie świruj, idź na wybory” i naszym wczorajszym komentarzu, marszałek Elżbieta Polak przeprasza za udział w akcji. Tu moglibyśmy postawić kropkę, ale niestety nie jest to możliwe. Z treści postu liderki PO wynika bowiem, że szefowa wojewódzkiego samorządu nie zrozumiała zarzutów oraz tego, dlaczego w sprawie zabrały już głos Helsińska Fundacja Praw Człowieka czy hołubiony przecież przez nią Rzecznik Praw Obywatelskich.

Zachęcamy do wnikliwej analizy stanowiska Elżbiety Polak, a tytułem komentarza niech będzie taka refleksja, że gdyby ktoś zaproponował hasło „Pedałuj na wybory”, marszałkini (słownik podkreśla, ale zostawiamy) rzuciłaby się na ratunek europejskim standardom i poprawności politycznej.

Niestety nie pomyślałam, że taka nakładka: „Nie świruj, idź na wybory”, wywoła taki szum, bo intencje miałam dobre. Sądziłam, że termin potoczny, slangowy trafi do młodych ludzi korzystających z FB. I zachęci ich do aktywności obywatelskiej. Przepraszam, jeżeli ktokolwiek poczuł się dotknięty.
Jednak, gdy przeczytałam komentarz na zachòd.pl, pomyślałam, że to chyba jakaś paranoja, ale nie chcę obrażać paranoików. A może zmienić nakładkę na: „Kochaj Polskę jak wariat, idź na wybory”- tylko czy to nie będzie jeszcze gorzej? Może więc tylko zostanę przy haśle: „Idź na wybory”. O nie! Bo jeszcze obrażę tych, co jeżdżą na wózkach bo przecież nie mogą chodzić. Pamiętam kiedyś było takie hasło: „Rusz d.. idź na wybory” 😎 i podziałało, frekwencja była super. Mamy prawa, mamy tez obowiązki obywatelskie, warto o tym pamiętać.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku