°C

Sobotni Konkurs Sportowy (21.09)

sks

W ostatniej z wrześniowych eliminacji Sobotniego Konkursu Sportowego, nikomu z uczestników, nie udało się prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania i awansować do finału, który odbędzie się 28.09. Z poprzednich eliminacji miejsce w finale zapewnili sobie: Jacek Biereśniewicz i Jacek Stankiewicz z Zielonej Góry oraz Marek Stachowiak z Gorzowa.

 

A oto pytania na ktore prawidłowo odpowiedzieli uczestnicy SKS (21.09):

1. Gdzie swój pierwszy mecz w tegorocznych mistrzostwach Europy rozegrali polscy siatkarze? Odp. W Rotterdamie, gdzie pokonali Estonię 3:1.

2. Która z lubuskich drużyn piłki ręcznej, występująca w poprzednim sezonie w rozgrywkach ligowych, nie zagra w lidze w sezonie 2019/20? Odp. Piłkarki ręczne Lidera Świebodzin.

3. Który z zawodników zdobył najwięcej tytułów mistrza Polski w skoku wzwyż? Odp. Artur Partyka – 12, a Jacek Wszoła 11, a raz miał srebrny medal.

4. W którym z tenisowych turniejów Wielkiego Szlema w grze podwójnej triumfował Wojciech Fibak? Odp. Australian Open 1978, a jego partnerem był Australijczyk Kim Warrick.

RANKING 2017-2019:

28 – Marek (Gorzów)

19 – Grzegorz (Gorzów), Jacek S. (Zielona Góra)

17 – Artur (Urzuty)

9 – Piotr (Lubiszyn)

6 – Daniel (Zielona Góra), Arkadiusz (Nowa Sól)

5 – Marian (Różanówka), Marek (Sława)

3 – Jacek B. (Zielona Góra)

2 – Dariusz (Nowa Sól), Zdzisław (Torzym), Oskar (Nowe Kramsko)

1 – Czesław (Trzciel), Kazimierz (Myszęcin), Leszek (Mirocin Górny), Zdzisław (Kożuchów), Paulina (Kargowa), Zbigniew (Smolary), Witold (Zielona Góra), Leszek (Torzym).

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.