°C

Rolnicy o suszy i nie tylko…

Fot.: Pixabay.com
 

Tematy związane z suszą, melioracją, a także innymi, niż rolnicze źródłami zarobkowania zdominowały Debatę Rolną, jaka odbyła się dziś w Zielonej Górze.

Spotkanie zorganizowała Lubuska Izba Rolnicza. Jak podkreśla prezes LIR Stanisław Myśliwiec, tegoroczna debata odbywa się w trudnym okresie dla rolników.

– Od trzech lat mamy w naszym regionie ciągłą suszę. Chcemy się więc zastanowić, co zrobić i na czym innym możemy zarabiać – wyjaśnia Myśliwiec:

 

Piotr Stawicki ze szczecińskiej firmy zajmującej się montażem solarów przyznaje, że coraz więcej rolników interesuje się możliwościami postawienia na swoich gruntach farm fotowoltaicznych:

 

Pomysł budowania farm fotowoltaicznych na glebach wyniszczonych przez suszę podoba się Czesławowi Karczmarowi, właścicielowi dużego gospodarstwa pod Krosnem Odrzańskim. Jego zdaniem, może to być dobry sposób na zarabianie pieniędzy poza zwykłą produkcją rolną:

 

Dodajmy, że gośćmi tegorocznej Debaty Rolnej w Zielonej Górze byli też przedstawiciele Państwowego Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, którzy mówili m.in. o sposobach radzenia sobie z suszą i zmianami klimatu.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku