°C

Rolnicy o suszy i nie tylko…

Fot.: Pixabay.com

Tematy związane z suszą, melioracją, a także innymi, niż rolnicze źródłami zarobkowania zdominowały Debatę Rolną, jaka odbyła się dziś w Zielonej Górze.

Spotkanie zorganizowała Lubuska Izba Rolnicza. Jak podkreśla prezes LIR Stanisław Myśliwiec, tegoroczna debata odbywa się w trudnym okresie dla rolników.

– Od trzech lat mamy w naszym regionie ciągłą suszę. Chcemy się więc zastanowić, co zrobić i na czym innym możemy zarabiać – wyjaśnia Myśliwiec:

 

Piotr Stawicki ze szczecińskiej firmy zajmującej się montażem solarów przyznaje, że coraz więcej rolników interesuje się możliwościami postawienia na swoich gruntach farm fotowoltaicznych:

 

Pomysł budowania farm fotowoltaicznych na glebach wyniszczonych przez suszę podoba się Czesławowi Karczmarowi, właścicielowi dużego gospodarstwa pod Krosnem Odrzańskim. Jego zdaniem, może to być dobry sposób na zarabianie pieniędzy poza zwykłą produkcją rolną:

 

Dodajmy, że gośćmi tegorocznej Debaty Rolnej w Zielonej Górze byli też przedstawiciele Państwowego Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, którzy mówili m.in. o sposobach radzenia sobie z suszą i zmianami klimatu.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.