°C

Gorzowskie Centrum Integracji Społecznej ma 15 lat

redakcja gorzowska
 

Zatrudnienie socjalne jest często jedynym rozwiązaniem dla osób, które próbują się odnaleźć na rynku pracy. Działające w Gorzowie Centrum Integracji Społecznej od 15 lat pomaga im m.in. w zdobyciu kwalifikacji, przełamaniu barier psychologicznych czy też w wyjściu z tzw. życiowego zakrętu.

Mówi dyrektor placówki Helena Ghul.

Często zdarza się, że osoby będące pod opieką Centrum Integracji Społecznej znajdują zatrudnienie w spółdzielniach socjalnych. W Gorzowie taką placówką jest Zakład Wielobranżowy „Pomoc”. Zaczynaliśmy od usług sprzątających, teraz nam doszedł catering – wylicza prezes Maria Paradowska. Można więc powiedzieć, że ciągle się rozwijamy – dodaje.

Dodajmy, że 15 lat istnienia w Gorzowie Centrum Integracji Społecznej pokrywa się z okresem 15 lat, kiedy wprowadzono w kraju ustawę o pracy socjalnej. Dzisiaj właśnie z tej okazji w gorzowskiej Akademii imienia Jakuba z Paradyża odbyła się konferencja.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku