°C

Gorzowskie Centrum Integracji Społecznej ma 15 lat

redakcja gorzowska

Zatrudnienie socjalne jest często jedynym rozwiązaniem dla osób, które próbują się odnaleźć na rynku pracy. Działające w Gorzowie Centrum Integracji Społecznej od 15 lat pomaga im m.in. w zdobyciu kwalifikacji, przełamaniu barier psychologicznych czy też w wyjściu z tzw. życiowego zakrętu.

Mówi dyrektor placówki Helena Ghul.

Często zdarza się, że osoby będące pod opieką Centrum Integracji Społecznej znajdują zatrudnienie w spółdzielniach socjalnych. W Gorzowie taką placówką jest Zakład Wielobranżowy „Pomoc”. Zaczynaliśmy od usług sprzątających, teraz nam doszedł catering – wylicza prezes Maria Paradowska. Można więc powiedzieć, że ciągle się rozwijamy – dodaje.

Dodajmy, że 15 lat istnienia w Gorzowie Centrum Integracji Społecznej pokrywa się z okresem 15 lat, kiedy wprowadzono w kraju ustawę o pracy socjalnej. Dzisiaj właśnie z tej okazji w gorzowskiej Akademii imienia Jakuba z Paradyża odbyła się konferencja.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.