°C

Czy Polak przeprosi?

fot. Facebook

To zaskakujące, że mimo stanowisk Rzecznika Praw Obywatelskich, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego czy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, nadal znajdują się osoby, które włączają się do skandalicznej akcji „Nie świruj, idź na wybory.”.

Happening, w którym celebryci zachęcają do udziału w zbliżających się wyborach, został uznany za uderzający w godność osób z zaburzeniami psychicznymi. W ramach akcji aktorzy (np. Wojciech Pszoniak) odgrywają krótkie etiudy parodiując niepełnosprawnych umysłowo, a następnie kwitują to słowami „Nie świruj, idź na wybory”.

W Lubuskiem do akcji włączyła się marszałek Elżbieta Anna Polak (PO), która wprawdzie filmu nie nagrała (nie jest znaną aktorką, choć niektórzy uważają inaczej), ale użyła nakładkę na zdjęcie profilowe na Facebooku, z hasłem skandalicznej akcji.

Trudno to komentować, dlatego odsyłamy do tytułu tego artykułu.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.