°C

„Współpracownicy Pana” pielgrzymują do Międzyrzecza

fot. M. Czechowska

Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

Jak podkreśla ks. Andrzej Sapieha, rzecznik Kurii Biskupiej w Zielonej Górze, to już siódme tego typu wydarzenie w diecezji zielonogórsko – gorzowskiej.

– Chcemy w ten sposób przypomnieć mężczyznom o ich powołaniu i pokazać, że także i oni pełnią bardzo ważną rolę w Kościele – wyjaśnia:

 

Ks. Andrzej Sapieha zaznacza, że wybór takiego, a nie innego miejsca sobotniej pielgrzymki mężczyzn nie jest przypadkowy:

 

VII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn rozpocznie się w sobotę rano w miejscowości Św. Wojciech koło Międzyrzecza. Stamtąd uczestnicy pielgrzymki wyruszą w uroczystej procesji z relikwiami do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski:

 

VII Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza zakończy się mszą świętą oraz tzw. agapą, czyli braterskim spotkaniu przy posiłku.

W tym roku całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie hasło „Współpracownicy Pana”.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.