°C

„Współpracownicy Pana” pielgrzymują do Międzyrzecza

fot. M. Czechowska
 

Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

Jak podkreśla ks. Andrzej Sapieha, rzecznik Kurii Biskupiej w Zielonej Górze, to już siódme tego typu wydarzenie w diecezji zielonogórsko – gorzowskiej.

– Chcemy w ten sposób przypomnieć mężczyznom o ich powołaniu i pokazać, że także i oni pełnią bardzo ważną rolę w Kościele – wyjaśnia:

 

Ks. Andrzej Sapieha zaznacza, że wybór takiego, a nie innego miejsca sobotniej pielgrzymki mężczyzn nie jest przypadkowy:

 

VII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn rozpocznie się w sobotę rano w miejscowości Św. Wojciech koło Międzyrzecza. Stamtąd uczestnicy pielgrzymki wyruszą w uroczystej procesji z relikwiami do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski:

 

VII Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza zakończy się mszą świętą oraz tzw. agapą, czyli braterskim spotkaniu przy posiłku.

W tym roku całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie hasło „Współpracownicy Pana”.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku