°C

Środa z profilaktyką w lubuskim NFZ

Fot. A. Steciąg
 

Jak rozpoznać pierwsze objawy choroby Alzheimera i jak prawidłowo zbadać samodzielnie piersi? M.in. tego można się było dowiedzieć w siedzibie lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze.

Porady udzielane były w ramach akcji „Środy z profilaktyką”. Jak podkreśla Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego NFZ, w każdą środę będzie się tam można spotkać z ekspertami z różnych dziedzin i porozmawiać o profilaktyce prozdrowotnej:

W trakcie dzisiejszej akcji porad udzielała m.in. Anna Czyż, prezeska Zielonogórskiego Stowarzyszenia Amazonek, która pokazywała, jak zbadać samodzielnie piersi i odpowiednio wcześnie wykryć groźne guzki.

– Wiemy bowiem, że niewiele kobiet wie, jak to prawidłowo zrobić, a przecież jest to bardzo ważne – dodaje:

Dodajmy, że lubuski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia realizuje też program profilaktyczny wymierzony w nowotwory piersi, w ramach którego po regionie jeżdżą mammobusy, w których można wykonać profesjonalne badanie piersi.

Szczegółowe informacje na ten temat, wraz z terminami wizyt mammobusów w poszczególnych miejscowościach można znaleźć na stronie internetowej lubuskiego NFZ.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku