°C

Dofinansowanie dla Kół Gospodyń Wiejskich

fot. K.Rak
 

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zachęca do zakładania Kół Gospodyń Wiejskich. Rząd przeznaczył w tym roku na ich wsparcie 40 milionów złotych.

– Koła Gospodyń Wiejskich wzbudzają duże zainteresowanie wśród mieszkańców wsi i gmin – mówi Sebastian Pieńkowski, dyrektor KOWR w Gorzowie:

Z inicjatywą założenia koła wystąpić może minimum 10 dorosłych osób, które jednocześnie są mieszkańcami danej miejscowości, w której koło miałoby mieć swoją siedzibę. Mówi Krzysztof Nowakowski, zastępca dyrektora Lubuskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:

Dorota Kruszyna z Koła Gospodyń Wiejskich Górecko podkreślała, że takie cykliczne spotkania pozwalają poznać się lepiej mieszkańcom:

Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest ponad 7 i pół tysiąca kół.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku