°C

Wrześniowy cykl imprez w zielonogórskim Norwidzie

Fot. A. Adaszyńska
 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze gościć będzie w tym tygodniu wielu ważnych gości...

Jutro w zielonogórskim Norwidzie odbędzie się bowiem ogólnopolska konferencja dyrektorów bibliotek wojewódzkich.

Dyrektor placówki, Andrzej Buck, podkreśla, że to bardzo prestiżowe spotkanie, w którym wezmą też udział szefowie Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich:

 

Dzień później, bo w czwartek, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze rozpocznie się z kolei międzynarodowa konferencja dotycząca lubuskiego winiarstwa.

– Tym razem będziemy mówić o tym, jak prezentowane było winiarstwo w mediach lokalnych i ogólnopolskich na przestrzeni minionego 30-lecia – mówi dr Przemysław Bartkowiak z zielonogórskiego Norwida:

 

W tym roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze po raz pierwszy świętować też będzie urodziny swojego patrona, czyli Cypriana Kamila Norwida.

Cykl imprez z okazji 198. rocznicy urodzin poety odbędzie się we wtorek, 24 września i – jak zapowiada Żaneta Cierach, wicedyrektorka zielonogórskiego Norwida – będzie to zabawa zarówno dla młodych, jak i starszych czytelników:

 

Pod koniec września Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze zaprasza też na uroczyste zakończenie międzynarodowego konkursu rysunku satyrycznego.

Szczegółowe informacje na temat wrześniowych wydarzeń w zielonogórskim Norwidzie na stronie internetowej biblioteki: www.wimbp.zgora.pl

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku