°C

Wrześniowy cykl imprez w zielonogórskim Norwidzie

Fot. A. Adaszyńska

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze gościć będzie w tym tygodniu wielu ważnych gości...

Jutro w zielonogórskim Norwidzie odbędzie się bowiem ogólnopolska konferencja dyrektorów bibliotek wojewódzkich.

Dyrektor placówki, Andrzej Buck, podkreśla, że to bardzo prestiżowe spotkanie, w którym wezmą też udział szefowie Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich:

 

Dzień później, bo w czwartek, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze rozpocznie się z kolei międzynarodowa konferencja dotycząca lubuskiego winiarstwa.

– Tym razem będziemy mówić o tym, jak prezentowane było winiarstwo w mediach lokalnych i ogólnopolskich na przestrzeni minionego 30-lecia – mówi dr Przemysław Bartkowiak z zielonogórskiego Norwida:

 

W tym roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze po raz pierwszy świętować też będzie urodziny swojego patrona, czyli Cypriana Kamila Norwida.

Cykl imprez z okazji 198. rocznicy urodzin poety odbędzie się we wtorek, 24 września i – jak zapowiada Żaneta Cierach, wicedyrektorka zielonogórskiego Norwida – będzie to zabawa zarówno dla młodych, jak i starszych czytelników:

 

Pod koniec września Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze zaprasza też na uroczyste zakończenie międzynarodowego konkursu rysunku satyrycznego.

Szczegółowe informacje na temat wrześniowych wydarzeń w zielonogórskim Norwidzie na stronie internetowej biblioteki: www.wimbp.zgora.pl

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.